Realizace staveb - ARIDUS ARIDA s. r. o.

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Realizace staveb

Stavební činnost
Stavební činnost
JAK ZAČÍT? 

1. Je ROZUMNÉ a MOUDRÉ se poradit. Poznat hlavní výhody, ale i nevýhody zvolených stavebních materiálů. To je první krok k základnímu odhadu CENY STAVBY. Co se už jednou navrhne anebo postaví, je NÁKLADNÉ a NÁROČNÉ změnit.
2. Dobře zpracovaná PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE splňující všechny představy a očekávání o účelu a budoucím používání stavby, ŠETŘÍ ČAS a PENÍZE. Pro potřebu stavby je nutné mít (viz níže) „A" a velmi výhodné je mít i „B".
A. Dokumentace pro stavební povolení - „jednoduchá" dokumentace pro vydání stavebního povolení (souhlasu).
B. Dokumentace pro realizaci - podstatným způsobem doplňuje a rozšiřuje dokumentaci pro stavební řízení. Řeší mnoho stavebních detailů a vše provazuje s řemesly. Tato dokumentace je velice DŮLEŽITÝ PODKLAD pro stanovení CENY STAVBY. 
JE TO PŘESNÝ NÁSTROJ KONTROLY.
3. ROZPOČET informuje o předpokládané ceně stavby. ROZPOČET a REALIZAČNÍ DOKUMENTACE jsou prvním a základním pilířem jak mít stavbu zcela nákladově pod kontrolou. Čím je dokumentace přesnější, tím je přesnější CENA STAVBY
Stavba BEZ ROZPOČTU anebo založená na rozpočtu postaveném na dokumentaci pro stavební povolení, může stát mnohem více, než je zdravé a únosné. Jedná se o tzv. VÍCEPRÁCE plynoucí z ne zcela jasného zadání.
4.  DODAVATELE STAVBY je chytré si vybrat z několika firem. Hlavním vodítkem, pro výběr nejvhodnějšího z nich, jsou jeho REFE-REN­CE. CENA a REFERENCE by měly mít pří výběru stejnou váhu. NEJLEVNĚJŠÍ dodavatel a ještě BEZ REFERENCÍ může být ten NEJ-DRAŽŠÍ.
5.  Dobrá KONTROLA ušetří zbytečné náklady a starosti jak v průběhu stavby, tak i po jejím ukončení. 
KONTROLA=ÚSPORA a PRO-DLOUŽENÍ ŽIVOTNOSTI DOMU
Je to výdaj. Je účelné s ním dnes počítat. Rozhodně se vyplatí.
6.  Základem konečného úspěchu je SMLOUVA O DÍLO (Příkazní smlouva). Stavět bez smlouvy je dnes velmi RISKANTNÍ.
 
STAVĚT BEZ SMLOUVY, ROZPOČTU a KONTROLY = VELKÝ HAZARD S VLASTNÍMI PENĚZI.
 
Pokud se budete chtít dozvědět jak na to, kontaktujte nás na výše uvedeném telefonním čísle anebo klikněte ZDE pro odeslání e-mailu.

Hezký den a šťastnou volbu Vám přeje
Ing. Vlastimil Suchý
jednatel
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky